קריירה יצירתית


קורס קריירה יצירתית - ליצור לעצמי קריירה
בהנחיית ריבה פרי
הזמנה להתבוננות יצירתית ועצמאית על התעסוקה, הפרנסה והקריירה שלי

בצמתים שונים במהלך ההתפתחות התעסוקתית, עולות שאלות כמו: מי ירצה להעסיק אותי, כיצד אציג טוב יותר את קורות החיים שלי, כיצד אתאים את עצמי למודעות קיימות של הצעות עבודה, ועוד שאלות ברוח זו… עולם העבודה המשתנה מעורר חששות מפני פיטורין פתאומיים או מפני ירידה בדרישה לכישורים קיימים.
 

העובד העצמאי, לומד לפנות אל תוך עצמו עם שאלות אלה. כאשר עולה השאלה, כיצד יתפרנס, הוא מחפש בתוך עצמו רעיונות חדשים וישנים, כישורים שכבר מימש ואולי גם כאלה שעדיין לא עשה בהם שימוש, הוא שואל את עצמו "מה אני רוצה", ולא, "מה מישהו אחר ירצה ממני".

המשמעות היא, שהעובד העצמאי אינו תלוי במישהו אחר שירצה דווקא את הכישורים הספציפיים שיש לו. כשהוא מגיע לפרשת דרכים מקצועית, הוא יוצר לעצמו את העבודה הבאה שלו  ו"ממציא את עצמו מחדש".
 

הגישה הזו לקריירה כרוכה ברעיון של "תודעה של חופש", ובאפשרות לשנות את צורת המחשבה הרווחת מ"מי ירצה להעסיק אותי עכשיו?" אל שאלות כמו: "מה אני רוצה?", "איזה רעיונות עולים לי?" "מה באמת מעניין אותי?", "איזה כישורים רדומים קיימים בתוכי שעדיין לא מימשתי?", "איזו עשייה תגרום לי לתחושה של סיפוק לאורך זמן?", "איך לייצר לעצמי משהו יציב ועקבי ויחד עם זאת משתנה, בעולם שמשתנה כולו במהירות כה גדולה?" "איך אהיה יצירתי כאשר אני חושב על התעסוקה הבאה שלי, ואיך אצור לעצמי את התעסוקה היצירתית הבאה?", "איך אממש בתוך העבודה שלי כשכיר את החשיבה העצמאית, היצירתית והייחודית שלי?", "איך משלבים בין עבודה כשכיר לבין התפתחות תעסוקתית יצירתית ועצמאית במקביל?", "כיצד אבנה לעצמי את הדרך החדשה הזו, רעיונית, מעשית, טכנית, כלכלית?" ועוד שאלות רבות אשר צומחות מתוך שאלות היסוד האלה, שהן גם כלליות ועקרוניות, וגם מאד אישיות.
 

שאלות אלה רלוונטיות גם לשכירים שחושבים על שינוי, בתוך העבודה הקיימת או מחוצה לה; גם למי שנמצא בין עבודות; וגם לעצמאים שרוצים לחדד את עצמאותם ולייצר בתוכה יותר דרגות של חופש ויצירתיות או ליצור לעצמם את עבודתם הבאה;    והן פותחות אפשרויות חשיבה חדשות ויצירתיות, אשר עשויות להוביל בהמשך, עבור מי שירצה בכך, לתהליך שינוי עמוק ומשמעותי בהתפתחות התעסוקתית: למעבר מחיפוש משרה מתאימה חדשה לניהול מסלול של קריירה עצמאית ויצירתית משל עצמי.

 
לקריאה נוספת: היכנסו למאמר    "קריירה בעבודת יד"           

קורס קריירה יצירתית ייפתח במרץ 2019 
דף הבית טלפון