"" קבוצת ביבליותרפיה כתיבה תרפיה כתיבה טיפולית
קבוצת כתיבה טיפולית - כתיבה תרפיה

בהנחיית ריבה פרי, פסיכותרפיסטית וביבליותרפיסטית MA


​לפרטים לגבי קורס ביבליותרפיה | כתיבה תרפיה שנתי 2020-21
לחצו כאן


 
 
בקבוצת כתיבה טיפולית - כתיבה תרפיה נשלב בין תהליכי כתיבה טיפולית לבין מפגשים חווייתיים ויצירתיים עם מילים, סיפורים, שירים ודימויים.
הקבוצה  תזמין את המשתתפים לתהליך אישי מאד של כתיבה, בתוך מרחב בטוח, מזמין ומאפשר; תעסוק בדרכים למציאת הקול האישי בכתיבה, בהתנסות בהנחת הקול האישי על הדף ובבדיקת האפשרויות לדייק יותר ויותר את אופני הכתיבה, ליצירת ביטוי מאפשר, יצירתי ומעבד של תכנים נפשיים שונים.
הכתיבה  מאפשרת לברוא עולם באמצעות הדמיון, לפעול בעולם הנברא כפי שעדיין אי אפשר לפעול במציאות, לדבר עם דמויות דמיוניות / פנימיות.
 לשיח הטיפולי הקבוצתי נוסף תהליך של יצירה, אשר מַבְנֶה ומעבד את החוויה הפנימית, ומאפשר טרנספורמציה שלה.
הדיאלוג הטיפולי היצירתי מבקש לעודד את תהליכי היצירה הטבעית של הנפש הנובעת מעצמה, המתהווה ללא הרף, יוצרת, בוראת, ממציאה את עצמה מחדש, וכך מתפתחת, מרפאת את עצמה, מחלימה.
הקריאה בקול של הנכתב בפני הקבוצה, אם וכאשר זה מתאים לכותב (ואך ורק אם זה מתאים לו), מוסיפה היבטים מרפאים חשובים: המילים הכתובות - המושמעות מדברות נוגעות ברבדים עמוקים של הכותב עצמו, של חברי הקבוצה ושל המנחה, היא מבטא רגשות מסוימים ומעוררת רגשות נוספים, היא מרעיד מיתרים של הנשמה, היא יוצר מרחב של צליל ושל יופי ושל יצירה, של החזקה ושל תמיכה, שמחזיק בתוכו לעיתים כאב ועצב עמוקים שאין לאדם מילים כדי לומר אותם.

הפן ה"לא מילולי" של המילים, והאופי היצירתי של הטיפול באמצעות קריאה, כתיבה ויצירה, מאפשרים נגיעה רכה והדרגתית בכאב ובטראומה, מציעים כלים אסתטיים ש"מחזיקים" מקומות של שבר שאין בהם מילים, ומעודדים טיפוח, פיתוח וחיזוק של החלקים הבריאים של האישיות. 

איכויות אלה של הטיפול עשויות להתאים לכל אחד: לכל אדם שמחפש אחר תהליך אישי משמעותי ועמוק בתוך מפגש טיפולי מיטיב ותומך.
אין צורך בניסיון קודם בכתיבה.
 
ההצטרפות לקבוצה כוללת מפגש מקדים אישי המיועד להכרות ראשונית ללא תשלום נוסף
  
הקבוצה מתקיימת בהרצליה

פרטים נוספים וקביעת פגישת הכרות
בטל. 4
054-458750
 במייל
rivaperi1@gmail.com
או בטופס בהמשך


​לפרטים לגבי קורס ביבליותרפיה | כתיבה תרפיה שנתי 2020-21
לחצו כאן
 
 
דף הבית טלפון