"" לכתוב ולקרוא - סדרת טעימות
לקרוא ולכתוב - סדרת טעימות 

בסדרה יתקיימו 8 מפגשים מרוכזים. כל מפגש יזמין להתנסות בתהליכי קריאה וכתיבה שיאפשרו לטעום מתחומי  הביבליותרפיה והכתיבה תרפיה.
 
 
1. שערים נעלמים ומפתחות חלודים - הטקסט וטכניקת הדמיון הפעיל של יונג -  כשערים לעולמות מופלאים
הסיפור, והשערים והדלתות שמופיעים בסיפורים שונים כשער לעולם הפנימי ולתהליכים חווייתיים, יצירתיים ומאפשרי שינוי. בסדנא נצא מהסיפורים להתנסות בטכניקת הדמיון הפעיל וממנה לתהליכי כתיבה ויצירה אישיים.

2.דרכים ופרשות דרכים במיתוסים, באגדות ובחיים 
האלה היוונית הֶקַטֵי שמרה על ההולכים בדרך ובעיקר שלטה בפרשות הדרכים, אותן נקודות בדרך או בחיים בהן מצטלבות כמה דרכים אפשרויות ואנו נדרשים לבחור באיזו מהן נלך. בסדנא נפגוש דרכים ודמויות שההליכה בדרך או הירידה ממנה שינו את חייהן, או את חיינו אנו.

3-4.סיפור שזכרתי מהילדות – מסיפור ילדות למיתוס אישי
הסדנא תאפשר מפגש אישי, חווייתי ויצירתי של המשתתפים עם סיפורים וספרים שהם זוכרים מילדותם ועם האיכויות התרפויטיות של סיפורי הילדות: מעמדם של סיפורים אלה בביוגרפיה האישית, התמות העכשוויות שעולות מהם, טקסט הילדות כמיתוס אישי של האדם,  השימוש הביבליותרפי בטקסט בתוך הטיפול.

5.הכתיבה כמעשה של בריאה בזעיר אנפין 
מסיפורי בריאה לתהליך אישי של כתיבה ויצירה – בסדנא נפגוש סיפורי בריאה מתרבויות שונות ומתוך הניואנסים שבהבדלים ביניהם ניגע ביכולתה של הכתיבה לברוא עולמות חדשים ולחולל טרנספורמציה אישית מעמיקה.

6.דיאלוגים אינטואיטיביים וחמלה 
הדיאלוג האינטואיטיבי הוא כלי רב עוצמה בכתיבה-תרפיה, המאפשר לי להיכנס לנעליו של האחר, מבלי לנטוש את נעליי שלי. בסדנא נתנסה בכתיבת דיאלוגים אינטואיטיביים עם דמויות בדיוניות, עם דמויות פנימיות ועם דמויות מציאותיות וניגע תוך כדי כך במשמעויותיה של החמלה לעצמי ולאחרים.

7.לפגוש את עצמי – לצאת מעצמי – לחזור לעצמי: מכתיבה אינטואיטיבית לכתיבה מובנית ובחזרה 
הכתיבה האינטואיטיבית או בשמותיה הנוספים - כתיבה רצף, כתיבה אוטומטית, כתיבה חופשית – מאפשרת להשתחרר מכל מה שלמדנו על כתיבה "נכונה", לכתוב מהבטן ולא מהראש, ולאפשר לתכנים מפתיעים ולא מוכרים להיכתב, כאילו לא אנחנו כתבנו אותם, מעין צלילה למעמקים המאפשרת מציאת אוצרות אבודים שנשכחו שם... היציאה מהתכנים האינטואיטיביים לכתיבה של שיר או לסיפור מאפשרים עיבוד והבנייה ושינוי שלהם ושל עצמינו.

8. לקפוץ לתוך תמונה 
ברט לוקח את מרי פופינס ואת הילדים לטיול אנגלי במרחבי ציור הגיר שצייר על המדרכה, ולוסי ואדמונד מגיעים אל נרניה בפעם השלישית בעזרת תמונה שעל הקיר... סייר תמונות ידוע נוסף הוא איתמר של דוד גרוסמן, שמסביר ש"כשנכנסים לתוך תמונה רואים ושומעים דברים שלא רואים ולא שומעים מבחוץ". בסדנא ניפגש תמונות מעולם הספרות, "נקפוץ" לתוכן... ומשם נצא לתהליך יצירתי של כתיבה.
 
מיקום: הרצליה

פרטים נוספים בטל.054-4587504

דף הבית טלפון